#5 – Niebiańskie Fantazje

Na nocnym niebie oprócz wszystkich znanych obiektów i zjawisk, zauważyłam również metamorfozę jaką przeszedł znany nam wszystkim Perseusz.

Otóż po północy, mniej więcej już od godziny 1.30,w połowie sierpnia, Perseusz, ten dzielny heros zniewieściał nam. Chyba dlatego, że w pobliżu ma dużo kobiet-niewiast jak Plejady, Kasjopea, Andromeda czy Hiady.Górą dziewczyny! Perseusz przedstawia się jako baletnica, odbijająca się w trakcie tańca od podestu.Podestem są Plejady.Nóżki widać, że ma w podskoku, spódniczkę rozkloszowaną nawet z fartuszkiem, rączki trzyma pod boki(być może tańczy krakowiaka), główkę sztywno trzyma i buźkę ma urokliwą. Gwiazdy w Perseuszu układają się tak, że wyraźnie widać dwie nóżki ze stopami skierowane w kierunku Plejad.Widać spódniczkę którą tworzą gwiazdy od Mirfaka w kierunku Algola z jednej strony i z drugiej strony w kierunku gwiazdy mi Per i jej okolic, fartuszek wyszywany gwiazdami z okolic Mirfaka.Rączki to gwiazdy układające się półkolem po jednej i drugiej stronie od gwiazdy gamma Per znajdującej się nad Mirfakiem.Główka i buzia baletnicy to Chichotki.

Wszystko widać nieuzbrojonym okiem,a jak chcemy zobaczyć u baletnicy wianek na główce i jeszcze z szarfą to potrzebna jest lornetka.

Fantazja to twórcza wyobraźnia, a życie na emeryturze nie musi być nudne-prawda.